• TÜM KATEGORİLER
  • Vetus diesel yakıt filtreleri

   Vetus diesel yakıt filtreleri
   Görsel 1
   PlatinPuan : 500.420
   Fiyat:
   5.904,96 TL
   Havale / EFT:
   5.609,71 TL
   5904.96 www.tunayachting.com.tr
   605,21 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

   Marin kullanım için özel olarak geliştirilmiş yeni nesil Vetus yakıt filtreleri. Bir çok kişi, mazotun içine karışmış olarak bulunan su moleküllerinin sebep olabileceklerinden tamamen habersizdirler. Yakıta karışan az bir miktar su dahi kir, pas ve mikroorganizmaların dar yakıt hortumları içinde taşınması için ideal ortamı hazırlar. Bir su damlası mazot pompanızı tıkayarak yakıtı bloke edebilir ve motorunuzun zor ve verimsiz çalışmasına sebep olabilir. Bu su pompa veya enjektörlerin içinde paslanmaya sebep olup, yüksek maliyetli tamiratlara yol açabilir. Günümüzün, yüksek basınçta küçük toleranslarla çalışan common rail enjeksiyon sistemleri, su, kir ve pasa karşı daha hassastırlar.

   Yakıt tankları teknelerde genellikle yakıt alımı sırasında, bazen de başka yollarla suya maruz kalırlar. Tanklar aynı zamanda motorun üzerinde bulunan ön filtrenin başa çıkabileceğinden daha fazla miktarda su ve kir barındırırlar. Yakıtta bulunan beklemiş su damlacıkları mikroorganizmaların nefes alabilecekleri ideal ortamdır, koyu renkli ve kaygan bu oluşum yakıt sistemi içinde daha önemli problemlere de yol açabilirler. Yakıt tankı ile yakıt otomatiği pompası arasına kolayca monte edilen bir Vetus yakıt filtresi ile motorunuzu bu hasarlardan koruyarak randımanlı olarak kullanabilirsiniz.

   Sertifikalı Vetus Spin On filtreler. CE ve ABYC’nin makine dairesi dahilinde kullanım şartlarını karşılarlar. Bu şartlardan biri 2.5 dakika süre ile uygulanan yangına dayanıklılık testidir ki Vetus filtreler su ve kirlerin görülebilmesi amacı ile şeffaf çanak yapısı ile bu dayanıklılık testinden geçer not almıştır. Oysa piyasada bulunan emsal yakıt filtrelerin çoğunun çanakları metaldir. Şeffaf çanak, biriken su miktarının kolayca gözlemlenmesini sağlar. Patentli yakıt akış sistemi, işlevsel filtre yüzeyini geleneksel filtrelere oranla 5 misli arttırır. Açık denizlerde seyir yapan teknelerde ikili sistemlerin kullanılması özellikle tavsiye edilir. Sert deniz şartlarında, yakıt tanklarında bulunan su ve pislikler harekete geçerek filtrenizi çok çabukça tıkayabilirler. Bu durumda güç kaybına ve bu güç kaybından dolayı ortaya çıkabilecek tehlikelere maruz kalınabilir. Gerektiğinde motoru durdurmaya gerek olmaksızın filre grubundaki valf çevirilerek temiz yedek filtre devreye alınabilir. Bunun yanında çiftli filtreler standart olarak bir vakum göstergesi ile birlikte sunulur. Gösterge, sarı bölgeyi (-0.2 ile -0.35 kg/cm² ) gösterdiğinde filtre elemanının değişmesi gereklidir.


   Model : 75704VTE
   Versiyon : Çiftli
   Motor Gücü (HP) : < 140
   Maksimum Kapasite L/Saat : 190
   Bağlantı : R 1/2
   Yükseklik (mm) : 310
   En (mm) : 300
   Derinlik (mm) : 167
   Ağırlık (kg) : 4,7
   Filtre Elemanı 10 mikron : 2x18.66.818
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu1866813
   MarkaTNY
   Stok DurumuVar   Copyright © 2012-2021 TUNAYACHTING. Tüm hakları saklıdır.
    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.